"Genç Çiftçi Projesi" Kapsamında Hibe Hayvan Dağıtımları Devam Ediyor
 
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 'Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi' kapsamında, 30 bin TL hibe desteği ile büyükbaş hayvan almaya hak kazanan genç çiftçilere hayvanları teslim edildi.
 
Düzenlenen dağıtım programına Kaymakamımız Sayın Osman Bilici, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Hakkı Sağlam, çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
"Genç Çiftçi Projesi”  kapsamında yurtiçinden temin edilen 200 büyükbaş hayvanın 40 çiftçiye dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirten Sayın Bilici, devletimizin 2018 Yılı Genç çiftçi Projeleri çerçevesinde daha önceden hak sahiplerine manda, arı ve bitkisel üretimle ilgili diğer projelerin dağıtımlarını yaptıklarını, dağıtımların devam edeceğini, 40 ailemize daha istihdam kapısının açıldığını, hayvan dağıtımlarının süreç içerisinde devam edeceğini, projelerin uygulama sürecinde gerekli bilgilendirme ve denetimlerin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılacağını ifade etti ve projelerin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Devletimizin kendilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı mutlu olduklarını belirten çiftçiler, Kaymakamımız Sayın Bilici'ye ve yetkililere teşekkür etti.
 
 
 

 Türkiye Cumhuriyeti Kozluk Kaymakamlığı
  Telefon: (0488) 411 20 01 / Santral Fax: 0488 411 20 90 
Copyright © 2018 Kozluk Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi