"Genç Çiftçi Projesi" Kapsamında Genç Çiftçilere Hibe Hayvan Dağıtıldı
 
Tarım ve Orman Bakanlığının 2016 yılından beri uygulamaya koyduğu ve bu yıl da devam ettirdiği ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında ilçemizde hayvan dağıtımı programı düzenlendi.
 
Düzenlenen dağıtım programına Kaymakamımız Sayın Osman Bilici, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bahar Seyfioğlu, hak sahipleri ve vatandaşlar katıldı.
 
İlçemizde "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında yapılan 585 başvurudan 2 manda, 26 sığır, 10 koyun, 4 arıcılık ve 3 kapama meyve bahçesi projesi olmak üzere toplamda kabul edilen 45 proje, bugün itibari ile ilçemizde uygulanmaya başlandı.
 
Hayvan dağıtım programında konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Bilici, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan "Genç Çiftçi Projesi” nin 45 ailemize yeni istihdam kapısı açtığını, proje kapsamında hayvan dağıtımlarının süreç içerisinde devam edeceğini, projelerin uygulama sürecinde gerekli bilgilendirme ve denetimlerin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılacağını ifade ederek projelerin ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Proje kapsamında hayvan sahibi oldukları için çok mutlu olduklarını belirten genç çiftçiler, devletin kendilerine sunmuş olduğu bu fırsattan dolayı Kaymakamımız Sayın Bilici'ye ve yetkililere teşekkür ettiler.
 
 

 Türkiye Cumhuriyeti Kozluk Kaymakamlığı
  Telefon: (0488) 411 20 01 / Santral Fax: 0488 411 20 90 
Copyright © 2018 Kozluk Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi