Kaymakamımız Sayın Osman Bilici Köy ve Mahalle Muhtarları ile Bir Araya Geldi
 
Kaymakamımız Sayın Osman Bilici köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Kaymakamlık Konferans Salonunda yapılan toplantıya; kamu kurum amirleri ve köy-mahalle muhtarları katıldı.
 
‘Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğü Ayağınıza Geldi’
 
Muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada gündem ile ilgili önemli konulara değinen Kaymakamımız Sayın Bilici: “İlçemizde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü kuruldu. Bu kurumun gelişi ile birlikte Batman merkezde yapılabilen pek çok iş ve işlemlerin, artık vatandaşlarımızın kapısına kadar gelmesine vesile olacaktır. Yeni kurumumuz ile ilgili detayları toplantı akışında kurum müdürümüz Sayın Kadir Çiftçi sizlere aktaracaktır” dedi.
 
‘Yeni Acılar Yaşamamak İçin Duyarlı Olalım’
 
İlçemiz başta olmak üzere, çevre il ve ilçelerde de sık sık meydana gelen boğulma vakaları ile ilgili de muhtarlara konuşan Kaymakamımız Sayın Bilici; “Son bir ay içinde sayısını hatırlayamadığımız kadar boğulma vakası oldu. Bu durum bizlere acı çektiriyor. Hep birlikte yaşanan bu acılarla üzüntü yaşıyoruz. Özellikle siz muhtarlarımız ve imamlarımızdan bu konu hakkında vatandaşlarımıza uyarılarda bulunmanızı istiyoruz. Yeni bir üzüntü yaşamak istemiyoruz” dedi.    
 
‘Kurban Bağışlarınız ile İhtiyaç Sahiplerini Sevindirin’
 
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Muhtaç ailelerin Kurban bağışları ile sevindirilmesi gerektiğine dikkat çeken Sayın Bilici; “Hem yurt içi hem de yurt dışında bulunan muhtaç vatandaşlarımız için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyasına imkânı olan her duyarlı vatandaşın kurban bağışında bulunması gerekir” dedi.
 
Yatırımların Takibi Konusunda Muhtarlar Gözümüz Kulağımız Olmalı’
 
İlçe genelinde devam eden yatırımlar ile ilgili köy ve mahalle muhtarlarına bilgi veren Kaymakamımız Sayın Osman Bilici; Pek çok köyümüzde hem alt yapı hem de üst yapı-sanat çalışmalarında yatırımlarımız devam ediyor. Bu çalışmaları Kaymakamlık olarak yakından takip ediyoruz. Ancak bu noktalarda devam eden yatırımları siz muhtarlarımızın da en az bizler kadar sahiplenip, devletimizin sizlere sunduğu, sizlerin verdiği vergiler ile sizlere ulaştırdığı bu yatırımları takip edin. Aksaklık gördüğünüz noktaları bizlere anında ulaştırarak müdahalede bulunmamızı sağlayın. Bu yatırımlar ilçeye kolay kazandırılmıyor. Yapılan çalışmaların sağlam ve temiz bir şekilde bitirilmesi için her zaman takipçi olun ve yatırımları sahiplenin.
 
‘Kurumlarımızla İlişkilerinizi Aksatmayın’
 
İlçe kamu kurum ve kuruluşlarında bu ay içerisinde yaşanan görev değişiklikleri ile ilgili köy ve mahalle muhtarlarına bilgilendirmede bulunan Sayın Bilici; “Kamu kurum ve kuruluşları ilçede vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmak, sıkıntılarına anında müdahalede bulunarak çözüm üretmek için vardırlar. Muhtarlarımız olarak sizlerin ilçe kamu kurum ve kuruluşları ile sürekli diyalog halinde bulunması gerekiyor. Bazı daire amirlerimiz tayin nedeni ile değiştiği oluyor. Bu atamaları yakından takip ederek, ilçede görevini tamamlayan arkadaşlarımızın uğurlanması ve yeni gelenlere de görevlerinde hayırlı olsun ziyaretleri yaparak diyaloglarınızı güçlendirin’ dedi.
 
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bahar Seyfioğlu “Başarı Belgesi” ile Taltif Edildi
 
Muhtarlar ile yapılan ağustos ayı toplantısında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden uzun yıllar görev almış ve son 3 yıldır İlçe Tarım ve Orman Müdürü olarak görev yapan Sayın Bahar Seyfioğlu Kaymakamımız Sayın Osman Bilici tarafından “Başarı Belgesi” ile taltif edildi.
 
Muhtarlar toplantısında adına düzenlenen Başarı belgesini Kaymakamımız Sayın Bilici’den alan Sayın Bahar Seyfioğlu; “Güzel günleri Kozluk’ta geride bıraktık. Uzun Yıllar Hizmet verdiğim Kozluk ilçesinin hayatımda önemli bir yere sahip olduğunu bilmenizi isterim. Yeni görev yerim olan Ankara Haymana ilçesine Ziraat Mühendisi olarak tayin oldum. Bundan böyle Ankara’da bir kardeşinizin olduğunu bilmenizi isterim” diyerek Kaymakamımız Sayın Bilici’ye başarı Belgesi için teşekkürlerini ifade etti.
 
 

 Türkiye Cumhuriyeti Kozluk Kaymakamlığı
  Telefon: (0488) 411 20 01 / Santral Fax: 0488 411 20 90 
Copyright © 2018 Kozluk Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi