İlçemizde "19 Eylül Gaziler Günü" Tören ile Kutlandı
 
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı 'Müşir ve Gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve gazilerimizin Gaziler Günü münasebetiyle ilçemizde tören düzenlendi.
 
Düzenlenen törene; Kaymakamımız Sayın Osman Bilici, Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Kumtepe, İlçe İdare Şube Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gazilerimiz, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
 
Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Kaymakamımız Sayın Bilici, törene katılan gazilerimizi, şehit yakınlarını ve sivil toplum kuruluşlarını Kaymakamlık Makamı’nda ağırladı.
 
Şehitlik ve gazilik unvanının, hiçbir maddi ԁeğer ve dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede değerli olduğuna dikkat çeken Kaymakamımız Sayın Bilici; vatan savunması ve terörle mücadelede canlarını ortaya koyarak savaşan ve büyük kahramanlıklar gösteren fedakar gazilerimizin sadece bu günde değil, daima minnet ve saygıyla hatırlandıklarını, gazilerimizin ve şehit ailelerimizin taşıdıkları manevi unvana yakışır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri için devletimizin her türlü olanağı sağladığını ve sağlamaya devam edeceğini, gazilerimizin onurlu duruşları, vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik edeceklerine inandığını belirterek Gaziler Günü’nü kutladı. 
 
Kaymakamımız Sayın Bilici, programın sonunda Gaziler Günü anısına, gaziler ve şehit yakınları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
 
 
 

 Türkiye Cumhuriyeti Kozluk Kaymakamlığı
  Telefon: (0488) 411 20 01 / Santral Fax: 0488 411 20 90 
Copyright © 2018 Kozluk Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi